راستگو و دروغ گو

به راستی این دنائت و پستی نیست که کسی اینچنین دروغ هایی گفته و سپس مدعی شود که :

وظیفه محقق مستقل فقط دروغ نگفتن است و بس

به عنوان پژوهشگری مستقل که برای کسی یا جایی کار نمی‌کند و مدیون کسی نیست، فقط وظیفه و تعهد اخلاقی و انسانی دارم که در نوشته‌های خود دروغ نگویم و اگر اشتباه کرده باشم در رفع آن بکوشم. رعایت کردن احساسات کاذب و تعلقات تاریخی دیگران و بزرگداشت پهلوان‌پنبه‌ها وظیفه من نیست. چون من مادر نازکش بچه‌های لوس (و بعضاً بی‌تربیت) نیستم.

 

و با واژگانی که چندان در شأن یک پژوهشگر نیست و رنگ و بویی از بی احترامی و توهین دارد بیان کند:

دروغ را به اندازه دهانتان بگویید!

 

از دیروز که مطلبی با عنوان «جایزه» نوشتم و یک جعبه پشمک اعلای یزد معین کردم برای کسی که بتواند سندی در ادعاهای محیرالقول کورش‌پرستان و دیگر پیروان راه راستی بیاورد، واکنش‌هایی فرستاده شده پر از جلوه‌های ادب. خب عزیز جان! قربون آن هوش سرشارتان بروم، الهی جز جیگر بگیره هر کی چشم نداره نبوغ و تلقی شما را ببینه! «دروغ را قد دهانتان بگویید»، چرا اینقدر دروغ را شاخدار و دُم‌دار می‌گویید که نتوانید از عهده جوابش بر آیید و شروع کنید به جوش آوردن در فصل گرما؟

 

خود استاد غیاث آبادی سالها پیش چنین مینوشت:

دلیل اینکه چرا جوانان جستجوگر هویت ملی که به دنبال گمشده‌ای نزدیکتان می‌شوند و خیلی زود از پیرامونتان می‌گریزند را در گفتارهای انتقادی امثال بنده و استاد رجبی جستجو نکنید. دلیلش را در گفتار و کردار خود بجویید. جوان امروز را نمی‌توان به مانند نسل‌های پیشین فریب داد. حتی به مانند یک نسل پیش. اکنون دروغ‌ها و فریب‌های تاریخی را نمی‌توان به نام واقعیت‌ها به خوردش داد. او دلیل و سند معتبر تاریخی می‌خواهد. سخن من و شما (هر قدر که زیبا و احساساتی باشد) برای او سند نیست. امروزه اوج عصر سرعت و فراوانی اطلاعات در سراسر تاریخ بشری است. همه اینرا فهمیده‌اند که دیگر ممکن نیست به نسل امروز دروغ‌های تاریخی گفت. می‌فهمند و از پیرامونتان می‌گریزند. آنان از این همه دروغ که پیرامونشان را گرفته، خسته و بیزارند. چرا نکته به این سادگی را درک نمی‌کنید؟

 

امروز حال غیاث آبادی آنچنان شده که سزاوار همین گفتار است.

/ 3 نظر / 32 بازدید
کارن خسروانی

درود بر شما دوست خوب و هم میهن راست پژوه درباره ی غیاث آبادی گفته های زیادی است شما با این کارهایتان رسوایی بیش از پیش این دشمن راستی و فرهنگ را نشان می دهید که دست مریزاد دارد اما یک ریز بینی را به شما سرور گرامی اگر گستاخی نباشد گفته کنم در برخی هنگام ها کسان پوشالی مانند همین آقای غیاث آبادی و یا پورپیرار( نفرین بر او) با نقد و بررسی نوشته های پوشالیشان ناخود آگاه بزرگ می شوند و به چشم می آیند از شما بزرگوار خواستارم گونه ای بنویسید که این دروغ زنان بی دانش باد نکنند و پوشالی بزرگ نشوند گستاخی من را ببخشایید

علی

با سلام جناب دکتر غیاث آبادی تمامی حرف ها و ادعاهایشان را با ارایه ی سندهایی مستدل بیان میدارند شما نیز با هر کدام از حرف های ایشان مخالفتی دارید با ارایه ی سند های علمی بیان کنید بجای این سفسطه ها سپاس

زاگرس

باقربان صدقه نمیشه سرزمینیو گرفت کورش فردی کشور گشا و متجاوز بوده