همه اشتباه می کنند جز من!!!

آقای غیاث آبادی ادعای ترجمه گاث های زرتشت را دارند. پیش از این مطلبی درباره ادعای تازه ایشان گذاشته بودیم که با پژوهش های بزرگان این حوزه همخوانی ندارد.

نگاه کنید به: ازدواج زرتشت

 

اما یک جمله از ایشان درباره دیگر ترجمه های گاث ها گفته شده است که بسیار جالب می نماید. ایشان نوشته اند:

در این مدت، بیش از ده ترجمه گوناگون از گاثا منتشر شد .... مترجمان- کم یا زیاد- آنچه را که خود می‌پسندیدند و باب میل و سلیقه‌اشان بود، از زبان زرتشت نوشته و بدو منسوب کرده بودند.

 

گویا ایشان تخریب دیگر ترجمه ها را به عنوان روشی برای نمایاندن ترجمه خود در نظر گرفته اند!! آیا شایسته است که اینچنین کار دیگر بزرگان را که عمری را در این راه گذاشته اند و ترجمه های ارزشمندی داشتند را زیر سوال ببریم و با گفتن جملاتی مانند «آنچه را که خود می‌پسندیدند و باب میل و سلیقه‌اشان بود» به آنها تهمت و افترا بزنیم؟! در صورتی که بسیاری از آن بزرگواران بر خلاف آقای غیاث آبادی در این حوزه متخصص بوده اند و عمری را در این راه گذاشته اند.

به نوعی آقای غیاث آبادی اینچنین وانمود می کنند که: «همه اشتباه کردند جز من!!!»

البته این موضوع در سایت ایشان کاملا هویدا است. ایشان اجازه اظهار نظر به کسی را نمی دهند چون گویی فقط و فقط حرف خودشان و هم فکرانشان را درست می دانند. در صورتی که مشخص نیست دقیقا حوزه تخصص ایشان چه چیزی است؟! اختر شناسی؟ زبان شناسی؟ باستان شناسی؟ دین شناسی؟ جامعه شناسی؟ یا تاریخ؟!

/ 2 نظر / 53 بازدید
نادر

نگاه کنید تو رو خدا غیاث آبادی خودش را با چه کسانی مقایسه می کند!!! حقیقت آن است که غیاث آبادی انگشت کوچ آنها هم نمی شود!

آذربایجانلی

مدتی پیش در اداره ارشاد گرد همایی داشتیم با عنوان زن ایرانی ، واینکه چرا در نقش برجسته های تخت جمشید اثری از زنان نیست. یادم اومد که در کتاب (تخت جمشید بنای میهنی ایرانیان و انجمن همپرسگس ملی) از غیاث آبادی نکات جالب و منصفانه در این مورد نوشته شده بود. همچنین چون اطلاع داشتم متن این کتاب در سایت خود غیاث آبادی وجود دارد ، وارد سایت ایشان شدم تا آن بخش از کتاب را بصورت فایل آفیس ذخیره و برای گردهمایی ارشاد پرینت بگیرم! ولی در کمال تعجب مشاهده کردم که متن آخرین بخش کتاب خود این آقا با عنوان (جامعه هخامنشی) که در بردارنده ی مطالب ارزنده ای مانند (برابری و آزادی - عدالت قانون صلح - زن هخامنشی -دین و...) میباشد از سایت خود همین آقا حذف شده!!!!!!! یعنی قسمتهای اولیه کتاب خودش که به شرح کاخ های تخت جمشید اختصاص دارد وجود دارد، اما قسمت پایانی کتاب که توضیحاتی در مورد (جامعه هخامنشی ) میباشد رو حذف نموده اند! باز هم به این نتیجه رسیدم که: ((متن کتاب های خود این آقا ،جوابیه ای محکم به شخص خود همین آقاست!!!)) آدمی چطور حتا نوشتار خود را انکار میکند؟؟؟ واقعن چطور؟؟؟